Filtry powietrza do domu – czy usuwają pyły i wirusy?

Mieszkańcy miast powoli nabierają świadomości, jak ważne dla samopoczucia i zdrowia jest utrzymanie czystości powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i alergeny: dym tytoniowy, roztocza, spaliny samochodów, pyłki kwiatów czy wirusy i mikroorganizmy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w biurze czy mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – jak wiele alergenów usuną?

Współcześnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wyposażenie mieszkania w oczyszczacz powietrza. Takie urządzenie upora się zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając minimalną wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która zostanie wyłapana w ich filtrze. Oczyszczacze o dużej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Jednakże oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem może być znacznie skuteczniejsze.

Airdog a inne oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog wykorzystują opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny stopień filtracji. Zatrzymują one nawet cząsteczki o rozmiarze 0,0145 mikronów, co pozwala pozbyć się pyły zawieszone PM10 i PM2.5, sadzę czy dym tytoniowy. Model Airdog X5 efektywnie i w mgnieniu oka usuwa również wirusa grypy, co potwierdziły przeprowadzone badania. Przewagą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, przyczyniająca się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany wykonanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza działają cicho, są łatwe w obsłudze i energooszczędne.