Badania psychologiczne dla operatorów

Badania operatorów Bielsko Biała - więcej informacji o tych usługach.

Są niezbędne jeśli zamierzamy stwierdzić, czy dany człowiek może pracować jako operator widlaka lub innego pojazdu. Mimo, że wielu kandydatów się ich boi, jeśli nie dręczą nas schorzenia psychiczne, ich przejście nie może sprawić nam znaczących kłopotów. Jak więc wyglądają badania operatorów pojazdów? Czego powinniśmy się po nich spodziewać?

Badania operatorów – kwestionariusz

W początkowej części testu kandydat otrzymuje stworzony przez psychologa formularz. Powinien w nim odpowiedzieć na pytania dotyczące zachowania w różnych, szczególnie trudnych przypadkach. Po przeczytaniu odpowiedzi potencjalnego kierowcy, prowadzący będzie potrafił określić, czy odpowiednio reaguje na stres oraz zbadać jego sprawność intelektualną lub umiejętności interpersonalne. Treść ankiety jest zależna od tego, jaki zawód wykonuje starający się o uprawnienia. Ta część badania operatorów często wywołuje ogromny stres, jednak jej przejście rzadko okazuje się niewykonalne.

Finalna część badania operatorów

Końcowa część badania operatorów wymaga użycia odpowiednio opracowanych aparatów. Poszczególne zadania sprawdzają takie umiejętności jak szybkość reagowania oraz podejmowanie wyborów w przypadkowych przypadkach. Należy wiedzieć, że niekiedy ten etap testów może się nie odbyć. Tak będzie, kiedy kandydat w rozmowie przyzna się do złego nastroju albo test udowodni, że przed wizytą w przychodni wypił alkohol. Badanie może zostać wówczas odłożone na inny termin lub – jeśli przyczyną okaże się alkohol – również odwołane.

Kontakt z nami:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]