Tabliczki informacyjne w biurach i na budynkach

Więcej informacji o tabliczkach informacyjnych

Tabliczki informacyjne są wyjątkowo ważne na ulicach oraz w budynkach. Zazwyczaj możemy ich nawet nie dostrzegać, ale powodują one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a budynki są bezpieczniejsze. Zobaczmy więc jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie spełniają funkcje.

Tabliczki informacyjne – umieszczane przy drzwiach

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to w pierwszej kolejności te, które umieszczono na nieruchomościach, takich jak wieżowce, zakłady pracy, banki, biura. Przyczyniają się do tego, że błyskawicznie dotrzemy na miejsce. Należy jednak nadmienić, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na elewacjach bloków, bo bardzo często możemy je również dostrzec wewnątrz. To wielki zbiór oznaczeń, które z reguły służą bezpieczeństwu i informują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego pokoju lub osoby w wielkich kompleksach budynków – w urzędach w przedsionku znajdują się tabliczki z numerami referatów. Dzięki temu szybko wyszukamy na przykład burmistrza czy wydział finansowy. Równie ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami urzędników, które zlokalizowane są przy wejściu do biura. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – nakazywane przez polskie prawo

Tabliczki informacyjne są przecież wymagane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o aspekcie bezpieczeństwa. Pokazują wyjścia ewakuacyjne, wyznaczają strefy wyłącznie dla pracowników, mówią o standardach pierwszej pomocy. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują również pracownicy do spraw BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych surowców (takich jak aluminium), niejednokrotnie świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Kontakt z nami:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]